xerox wholesale parts

Fotokopi makinesi kağıt sıkışması

Fotokopi makinesi kağıt sıkışması,fotokopi makinası neden kağıt sıkıştırır?Fotokopi makinesi arıza işaretleri,fotokopi makinesi boş kağıt çıkarıyor,fotokopi makinesi çizgili çıkarıyor…gibi arızalar duyarsınız.Bizi arayın 05322603702.

Fotokopi makinesi kağıt sıkışması
Fotokopi makinesi kağıt sıkışması

Fotokopi makinesi kağıt sıkışması

Fotokopi makinesi ofisinizde en ihtiyaç duyulan makinedir ancak aynı zamanda çok fazla sıkıntı kaynağı da olabilir. Günlük ofis işlerini tamamlamak için önemli bir araç olmasına rağmen, fotokopi makineleri kağıt sıkışmaları, mürekkep toner ve kağıt sorunları gibi sorunlara ve zaman zaman garip kod satırlarıyla belirtilen servis arızalarına maruz kalır. Fotokopi kullanıcılarının arızalı olmaları nedeniyle belgeleri mükemmel görünmediğinden veya belgeler hiç çıkmadığından dolayı, genel fotokopi problemlerinde sık sık göze çarpıyorlar.

Kağıt sıkışması


Fotokopi makinesi kullanıcıları sessizce, makinanın durduğunu ve bir bekleme süresi oluşturabilecek bir kağıt sıkışmasını belirten bir makineden uzaklaşabilir; Kağıt sıkışmaları, yanlış sayfa boyutu veya kalınlıkta sayfa kullanımı veya çok fazla sayfa istiflenmesi dahil olmak üzere birçok nedenden kaynaklanabilir. Kullanıcı sayfaları çıkarmaya çalışırsa, kağıt besleyicide daha küçük parçaları kopartabilir ve bırakabilir; bu nedenle, kağıt sıkışmaları ile ilgili özel talimatlar için kılavuza başvurmak veya ofiste fotokopi teknisyeni tarafından düzeltmek en iyisidir. sorun.

Toner
Çalışanlarınızdan aşırı baskı yapmamaları ile ofisinizde ağır baskı çıktı yükü varsa, sık sık pahalı mürekkep kartuşlarını değiştirmeniz gerekecektir. Çok fazla koyu renk veya renkli kopyalama ve yazdırma yaparsanız, fotokopi makineleri toneri çok harcar.

Aşırı ısınma
Fotokopi makineniz mevcut en klimalı alanda olabilir, ancak yılın hangi mevsiminde, iklimde veya iç sıcaklıkta olursa olsun makinenin aşırı yüke girmesi fazla bir zaman almaz. Fotokopi makinesinin içindeki ampuller, dişliler, çekmeceler, fırın ünitesi ve diğer mekanizmalar ile birlikte kolayca aşırı ısınabilir ve potansiyel hasara neden olabilir. Fotokopi makinesinin kesintisiz çalışması için aşırı ısınma ve kullanıcıların uyarılması hakkında uyarı mesajları için fotokopi makinesinin LED panelini izleyin.

Fotokopi makinesi arıza kodları
İşletmenizin büyük olasılıkla çeşitli işler için kendi kısaltmaları ve dilleri vardır; fotokopi makineniz de öyle. Fotokopi makineleri, sorunları LED kodlarıyla kod dizileriyle bildirirler. Bir çekmece tamamen kapanmadığında, çift taraflı yazdırma için dişlilerden biri mürekkeple ya da fotokopi makinesi aşırı ısındığında bile kodlar açılabilir. Bazen “Kağıt Sıkışması” veya “toner ekleyin” gibi fotokopi kodlarının anlaşılması kolaydır. Diğer kodlar, daha karmaşık bir hizmet arızasını belirtmek için sayısal ve alfabetik karakterlerden oluşan dizelerden oluştuğunda anlaşılabilir olmayabilir; veya bir yazıcı belirsiz nedenlerden dolayı “çevrimdışı” duruma geçtiğinde. Fotokopi makinesi tamircisi için – ya da fotokopi makinesinin kurulması ve bakımı ile görevli çalışanlar için – bu kodlar kolayca okunur, ancak diğer birçok kullanıcı için kafa karıştırıcı olacaktır.Bizi arayın 0532 2603702.