xerox wholesale parts

Fotokopi makinesi çizgili çıkarıyor

Fotokopi makinesi çizgili çıkarıyor ise Fotokopi Makinasında Çizgilerin Sebepleri Nelerdir?Bizden destek alın 0532 2603702.

Fotokopi makinesi çizgili çıkarıyor
Fotokopi makinesi çizgili çıkarıyor

Fotokopi makinesi çizgili çıkarıyor

Fotokopi makinelerini sıkça kullanan bir ofiste çalışıyorsanız, kopyalardaki çizgilerin çok yaygın bir sorun olduğunu bilirsiniz. Kopyalanan belgelerin harap edilmesine ek olarak, düzgün bir şekilde ele alınmazsa, çizgi çizme biraz kağıt ve para harcayabilir. Bununla birlikte, fotokopi makinesi çizgisini gidermeden önce, soruna neyin yol açtığını bilmeniz gerekir.

Statik elektrik
Statik elektrik, fotokopi çizgilerinin en bilinen nedenleri arasındadır. Fotokopi makinenizin tonerinin kağıda yapışmasını sağlamak için, cihaz kağıdı kopyalama işlemi boyunca parçacıklarla doldurur. Bununla birlikte, bu işlem kağıt üzerinde statik elektrik birikimi ile bozulabilir ve bu da çizgilere yol açabilir. Bununla birlikte, bu sorun kolayca çözülebilir. Herhangi bir kağıdı boşaltmak için fotokopi makinesine yerleştirmeden önce kağıt yığınlarını havalandırın.

Dram Üniteleri Aşınmış
Aşınmış drum üniteleri, fotokopi çizgilerinin diğer bir yaygın nedenidir. Fotokopi makinesinin lazeri görüntüleri drum’a aktarırken, drum üniteleri negatif şarjları tutmaktan sorumludur. Bununla birlikte, zaman içinde, tambur üniteleri kaçınılmaz olarak aşınır ve şarjları uygun şekilde tutamazlar. Bu olduğunda, drum ünitesinin değiştirilmesi gerekecektir. Bir drum ünitesinin büyük ölçüde yıpranma süresi, hem fotokopi makinenizin hem de drum ünitenizin kalitesine ve üreticisine ve işyerinizin fotokopisinin ne sıklıkta kullanıldığına bağlıdır.

Yetersiz Toner
Fotokopi makinenizde yeterince toner bulunmadığının da çizgilere neden olduğu bilinmektedir. Çizgilerden etkilenen fotokopiler, fotokopi makinenizin bir toner değişimine ihtiyacı olduğunu gösteren en iyi göstergelerden biridir. Çizgili kopyalarla karşılaşırsanız, fotokopi makinenizin toner seviyelerini kontrol edin. Aygıtın toner kartuşları azalıyorsa, değiştirdiğinizden veya doldurduğunuzdan emin olun. Ek olarak, bu markanın ofisinizin fotokopi makinesiyle uyumlu olduğunu doğrulamak için toner ambalajını kontrol edin.

Sızdıran Toner
Fotokopi makinelerinde sızan tonerin de çizgi oluşmasına neden olduğu bilinmektedir. Fotokopi makineleri tarafından kullanılan toner kartuşları genellikle kopyaları tamamlamak için gerekmeyen fazla toneri yakalamak ve muhafaza etmek için tasarlanmış rezervuarlara sahiptir. Düzenli olarak boşaltılmadığında, depodaki aşırı toner kopyalarınızda yolunu bulabilir ve bu da çizgilere neden olabilir.