Konica Minolta bizhub C458 Developer

2. el fotokopi makinası fiyatları

2. el fotokopi makinası fiyatları

2.el fotokopi makinası fiyatları Fotokopi makinesi tavsiyesi

Office Fotokopi
2.el fotokopi makinası fiyatları

Fotokopi makinesi tavsiyesi isterseniz istediğiniz özelliklere göre 2.el a3 a4 renkli siyah beyaz fotokopi yazıcı fiyatları modellere göre değişir. Yüksek kalitede ticari fotokopi makineleri  , baskı hızına, kaliteye ve zımbalama, tarama ve fakslama seçenekleri gibi gelişmiş özelliklere bağlıdır.

Gerçekten iyi bir ofis fotokopi makinesi 2700euro veya daha yüksek fiyata mal olabilir ; Standart ticari fotokopi makineleri ihtiyaçlarınız doğrultusunda 3.000 – 12.000 ABD Doları arasında  değişmektedir. Birçok işletme, genellikle üç ila beş yıl arasındaki süreler boyunca makinelerini kiralamayı veya kiralamayı tercih eder. Kiralama ve kiralama oranları, beklenen kopyalama gereksinimlerinize göre ayarlanır, bu yüzden bir anlaşma imzalamadan önce mevcut iş yükünüzü belirlediğinizden emin olun.

Ofis fotokopi makinaları fiyatları

Ofis için fotokopi makinası tavsiyesi ve satın almanız için ne kadar ödeyeceğinize dair bir fikir verecek olan ofis fotokopi makineleri için fiyat birkaç örnek verilmiştir.

  • 55 ppm’ye kadar yeni fotokopi makinesi baskısı için 13.000 $  ortalama maliyet.
  • Büyük iş yükleri gerektiren ağır hacimli fotokopi makineleri için 35,100 $ maliyet.
  • Fotokopi makinesi kiralama ücretleri ayda 195 ila 920 tl arasında değişebilir .
  • İkinci el ofis fotokopi makineleri ortalama 900-9500tl mal oldu .
  • Düşük hacimli fotokopi makineleri ayda 86 $ gibi bir miktar kiralanabilir .

Bir fotokopi makinesi orijinal belgenin kopyalarını iki yöntemden biriyle yapar: dijital tarama veya analog fotoğrafçılık. Ev fotokopi makinesi ile iş fotokopi makinesi arasındaki ana fark, genellikle ayda maksimum sayfa olarak ölçülen baskı hacmidir. Ticari fotokopi makineleri düşük ucunda ayda 8.000 kopya ile yüksek ucunda 40.000+ arasında değişmektedir.

Ofis için fotokopi makinası tavsiyeleri

Ofis için bir fotokopi makinesi ilk kez mi satın alacaksınız yoksa eski makinenizi değiştirmek mi istiyorsunuz, işte 2019 2020 2021 fotokopi makinası fiyatları;

Eski ofis fotokopi makinenize bağlı olarak arıza yaptı yada yenisine ihtiyaç var.

Office Copier Satın Alma Rehberi
2. el fotokopi makinası fiyatları

Mesele şu ki, bir fotokopi makinesi olmadan uzun süre devam edemezsiniz (sonuçta işlerin devam etmesi gerekir). Ancak, şirket bütçesine göz attınız ve yeni bir fotokopi makinesi alabileceğinizi düşünmüyorsunuz.

Yanıldığın yer orası. Popüler inanışın aksine, ticari fotokopi makinesi fiyatları her zamankinden daha iyi ve fotokopi makineleri için yapılan inanılmaz teknolojik gelişmeler sayesinde, kendinize bir anlaşma yapmış gibi hissedeceksiniz.

Peki, iyi bir fiyata harika fotokopi makineleri aramaya tam olarak nereden başlamalısınız? 

2019 2020 2021 Yılındaki Tüm Ticari Fotokopi Makinesi Fiyatları Hakkında

Size fiyat ve ihtiyaç duyduğunuz iş için en iyi ofis fotokopi makinesini nasıl seçeceğinizi anlatacağız. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

İlk Önce İlk Şeyler: Fotokopi Makinenizde Nelere Bakmalı

Fotokopi makineleri ilk yapıldığında, basit bir iş çıkarmaları içindi. Şimdi, fotokopi makineleri o kadar karmaşık hale geldi ki, yalnızca bir fotokopi makinesi aynı anda birden fazla işlemi gerçekleştirme gücüne sahip.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli seçenekler sayesinde, nereden başlayacağınızı bilmek gerçekten zor. İhtiyacınız olanı filtrelemeye başlamanın en iyi yolu, kendinize fotokopi makineniz ve nasıl kullanacağınız hakkında bazı önemli sorular sormaktır.

Ofis Fotokopi Makinenizden Ne İstiyorsunuz?

Ticari Fotokopi Makinesi Fiyat Rehberi
2. el fotokopi makinası fiyatları

Bu günlerde, fotokopi makineleri sizin için sadece kopyalamaktan çok daha fazlasını yapabilir. Yapılması gereken iş yükü söz konusu olduğunda fotokopi makinenizden ne kadar istediğinizi belirlemek size kalmıştır.

Yazıcı, tarayıcı, faks makinesi ve diğer birçok ofis görevi için de kullanılabilen bir fotokopi makinesi bulabilirsiniz. Bu, sahip olmak için gerçekten iyi bir şey gibi görünse de, fiyatı da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Tüm bu görevleri yerine getirebilecek bir fotokopi makinesi almak ucuz olmayacak. Genellikle, bu tür fotokopi makineleri binlerce lira olabilir.

Pek çok durumda, ofisinizde zaten zaten fazladan teknolojiye sahip olabilir.

Zaten bir yazıcınız veya faks makineniz varsa ve bunları en kısa zamanda değiştirmek konusunda endişelenmenize gerek yok, o zaman tüm bu gereksiz özelliklere sahip bir fotokopi makinesi almaya gerek kalmaz.

Ayrıca, donanımınızdan istediğiniz hızda faktörü de unutmayın. Mevcut tüm fotokopi makineleri geçmiş yıllara göre çok daha hızlı olsa da, bir fotokopi makinesine ne kadar çok para koyarsanız o kadar hızlı işleyebileceklerini söylemeye gerek yok.

Şirketinizin işleri halletmek için hızlı bir fotokopi makinesine ihtiyacı yoksa, daha düşük maliyetli bir fotokopi makinesini daha düşük maliyetle elde etmenin yanlış bir tarafı yoktur.

Bununla birlikte, ihtiyacınız olan yüksek hızı koruyacak birine ihtiyacınız olacağını biliyorsanız, bunun yerine daha yüksek fiyatlı bir fotokopi makinesine yatırım yapmaktan daha iyi olursunuz.

Ofis Alanınız Ne Kadar Büyük?

Çalışma alanınızın boyutu, yalnızca fotokopi makinenizin fiziksel boyutlarını değil aynı zamanda işlerini işlemek için ne kadar ve ne kadar hızlı ihtiyacınız olduğunu belirlemeye yardımcı olabilir.

Şirketiniz bir fotokopi makinesinin sığması için yalnızca çok fazla alan sunabilir. Daha karmaşık fotokopi makinelerinin çoğunun geniş çevresi vardır ve ofis alanınız küçükse, odaya sığdırmak ve uzayda rahatça hareket etmek için çok zor bir zaman geçirirsiniz.

Bu durumda, en iyi seçim, daha küçük bir fotokopi makinesiyle gitmektir. Bunun iyi tarafı, hiç fazla yer kaplamaz; Bununla birlikte, bu boyutta bir fotokopi makinesinin yalnızca çok sınırlı görevleri yapabileceğini unutmayın.

Öte yandan, şirketinizde daha büyük bir fotokopi makinesi barınacak oda varsa, elbette, bunu yapın. Bütçenizin satın almadan önce fotokopi makinesini kullanabildiğinden emin olun.

Fotokopi Makinesini Kaç Çalışan Kullanacak?

Çalışan sayısının fotokopi makinesinin fiyatı üzerinde gerçekten bir etkisi olacağını düşünmezsiniz, ancak kullanım satın alma kararlarınızda da büyük bir rol oynar.

İşletmeler için Fotokopi Makinesi
2. el fotokopi makinası fiyatları

Tabii ki, işyerinde çok sayıda insan varsa, birçok kişinin aynı anda ekipmanı kullanması gereken zamanlar olacaktır.

Bu durumda, fotokopi, çalışanların görevlerini yerine getirebilmek için hızlı olmak zorunda olacak, böylece başka şeyler üzerinde çalışmaya devam edebilecekler. Daha yavaş bir fotokopi makinesi yalnızca genel iş akışını yavaşlatır.

Çalışan sayısı, fotokopi makinesinin bağlanabilirliği konusunda da önemlidir. Yeni fotokopi makineleri, çalışanlarınızın çalışma alanlarındaki teknolojiyle bağlantı kurma becerisine sahiptir.

Bu, çalışanların çalışma alanından doğrudan fotokopi makinesine dosya göndermek için çalışanların yazıcı seçeneğini (bir yazıcı, fiyatı ne olursa olsun her tarayıcıyla birlikte gelir) kullanmalarını sağlayan kullanışlı bir özelliktir.

Uygun fiyatlı yazıcıların çoğu bu yeteneği gerçekleştirebilir, ancak aynı anda yalnızca yaklaşık 5 ila 10 bilgisayarla eşitleme yapabilirler. Daha pahalı fotokopi makineleri 20 veya 30 bilgisayarla senkronize edilebilir.

Bu ofiste olması gerekli bir şey olmasa da, kesinlikle işe yarayabilir ve şirketin çalışma alanında işlerin daha hızlı hareket etmesine neden olabilir.

Şirketinizde ofiste çalışan çok sayıda işveren varsa, büyük olasılıkla birden fazla fotokopi makinesine ihtiyacınız olacaktır.

İşletmeniz büyüyorsa (veya birden fazla fotokopi makinesini değiştirmeniz gerekiyorsa), birden fazla fotokopi makinesini satın almanın şirket bütçesini nasıl etkileyebileceğini düşünün.

Fotokopi makinesi fiyatları ucuz

Artık bir fotokopi makinesi ararken kendinize hangi soruları soracağınızı bildiğinize göre, satın almadan önce ne bekleyeceğinizi bilmeniz için fotokopi makinelerinin maliyetini bilmeniz gerekir.

Listeyi 3 kategoriye ayıracağız – ekonomik, orta ve üst seviye – ve ayrıca size hangi şirketlerin ürünleri sattıklarına dair örnekler vereceğiz.

Ofis Fotokopi Makinesi Maliyet Hesaplama
2. el fotokopi makinası fiyatları

Ekonomik Fotokopi Makineleri

Ekonomik fotokopi makineleri üç kategoriden en ucuzudur.

Bu elbette onların düşük kaliteli oldukları anlamına gelmez; bu, dosyalarınızı kopyalamanın daha yavaş olmasının yanı sıra, entegre faks makinesi veya tarayıcı gibi çok çeşitli fotokopi yetenekleri gibi özellikler olmadan da devam edeceğiniz anlamına gelir.

2. el fotokopi makinası fiyatları
2. el fotokopi makinası fiyatları

Yeterince, fotokopi makinelerini ortalama 25-60 dolara satan teknosa vatan hepsi burada sahibinden gibi yerlerde ekonomik bir fotokopi makinesi bulabilirsiniz.

Söylendiği gibi, bu fotokopi makineleri basit tüketici işleri için tasarlanmıştır ve daha zorlu iş ihtiyaçlarınız için yeterince performanslı olmayacaktır.

Epson, alıcılarına en iyi fiyata kaliteli ekonomik fotokopi makinesi verdikleri için bilinen bir şirkettir. İşletmeler için çok sayıda hepsi bir arada yazıcı (bazı durumlarda kopyalayıp hatta tarayabilen yazıcılar) web siteleri için çok uygun bir fiyat teklifinde bulunabilir.

Fotokopi makineleri 80 dolara kadar düşüyor, ortalama fiyat aralığı 200 ila 300 dolar arasında. Ayrıca sürekli olarak tüm ekipmanları üzerinde anlaşmalar yapıyorlar, bu yüzden kesinlikle onları incelemeye değer.

İncelenmesi gereken bir diğer harika çizgi de Canon’un imageCLASS serisi. Canon, yazıcı işinde her zaman etkileyici bir isim olmuştur ve lazer teknolojileri, fotokopi makineleri söz konusu olduğunda onları istisna yapmamaktadır.

Canon’un teknolojisi 230 ila 600 dolar arasında değişiyor ve imageCLASS serisi kablosuz olup, ekonomikliği ve işçiliği mükemmel bir karışım haline getiriyor.

Küçük bir şirkette veya fotokopi makinesi talebinde bulunmayan bir şirkette çalışıyorsanız, kesinlikle bu şirketleri bırakmalısınız.

Orta Kademe Fotokopi Makineleri

Şirketiniz orta seviye bir fotokopi makinesini karşılayabiliyorsa, şansınız iyi – seçim için daha geniş bir fotokopi makinesi yelpazesine açıksınız.

Orta seviye fotokopi makineleri ile, flash sürücü takma ve fakslama gibi ekstra avantajlara erişebilirsiniz. Hem fiziksel kullanım için (duvar kağıtları gibi) hem de ekran için görüntüleri basabilecek bir fotokopi makinesi satın alma seçeneğiniz de olabilir.

Görüntüleri bir ekrana kopyalayabilmek, şirketinize rekabette büyük bir avantaj sağlar, çünkü taranan görüntüleri sitenizde çevrimiçi olarak tanıtmak için kullanabilirsiniz, bu nedenle kesinlikle bir zaman ayırmanız için para ve zaman ayırmaya değer.

Orta seviye bir fotokopi makinesi bulmak için en iyi yerlerden birinin Kyocera’dan olması gerekir. Bu şirket sadece “Çok Fonksiyonlu” olarak adlandırılan bir fotokopi makinesi serisi sunar ve fotokopi makinesiyle birlikte birden fazla işlev sunan tam olarak bunu yapar.

2. el fotokopi makinası fiyatları
2. el fotokopi makinası fiyatları

Görüntüleri kendi şirketinizin gereksinimlerine bağlı olarak siyah beyaz veya renkli olarak basabilen bir fotokopi makinesi satın alabilirsiniz, ancak ne yazdığınıza bağlı olarak bir yazıcı, tarayıcı, faks makinesi veya bunların tümünü de seçebilirsiniz. satın.

Bilinen bir diğer kopyalama ve baskı makinesi markası Xerox, özellikle WorkCentre 6027’dir. Xerox, hepsi bir arada yazıcılar sunar, ancak iki taraflı baskı ve dahili WiFi gibi işinize yardımcı olacak ekstra avantajlar sunar.

Hızı yüksek fotokopi makinesi

En son teknolojiye sahip fotokopi makineleri söz konusu olduğunda, en iyisini elde etmek istersiniz – bu tam olarak ne elde edeceğinizdir.

Üst düzey fotokopi makineleri, fotokopi makinesi dışında istediğiniz her şeyi size verir: Kopyalama, tarama, fakslama, yazdırma, e-posta gönderme, flash sürücü etkileşimi ve WiFi bağlantısı gibi daha önce bahsedilen her şeyi yapabileceksiniz.

2. el fotokopi makinası fiyatları
2. el fotokopi makinası fiyatları

Ama elbette daha var. Ayrıca, en dayanıklı ekipman ve en güncel güvenlikten süper hızlı baskının (dakika başına yüz veya daha fazla kopyadan bahsediyoruz) faydalanmasından da faydalanacaksınız.

Üst düzey fotokopi makineleri diğer sınıflardan çok daha fazla mürekkep ve kağıt tutabilir, böylece uzun süre hiçbir şeyi yeniden doldurmanız gerekmez.

Gidecek en iyi fotokopi makinelerinden biri HP Laserjet 9000 MFP olacaktır. Bu fotokopi makinesi yavaşlamadan dakikada 50 sayfa basma yeteneğine sahiptir ve işi hızlı bir şekilde halletmek için ihtiyacınız olan tüm fonksiyonları sunar.

Kodak Ngenuity 9150, üzerine attığınız her şeyi işlemek için donanımlı bir başka yüksek kaliteli fotokopi makinesidir. Hem siyah beyaz hem de renkli olarak dakikada 150 kopya basabilir, böylece işin doğru yapılması konusunda asla endişelenmezsiniz.

Hangi fotokopi makinesini seçerseniz seçin, yapmanız gereken iş için doğru olanı seçtiğinizi bileceksiniz – ve günün sonunda, tek önemli olan bu.

Doğru Fiyatlandırmayı Sağlıyoruz

Artık fotokopi makinenizden neye ihtiyacınız olduğunu ve ödemeyi beklediğiniz ticari fotokopi makinesi fiyatlarını bildiğinize göre, işiniz için doğru fotokopi makinesini almak için en iyi yeri bilmeniz gerekir. Neyse ki, bu konuda size yardımcı olabiliriz.

Bu fiyata, hedefimiz blog gönderilerimiz  ve işletmeniz için doğru olan ofis ekipmanlarını satın alma konusunda uzmanlığınız aracılığıyla ihtiyacınız olan her şey hakkında bilinçli bir karar verilmesini  sağlamaktır.

Sitemizde 2.el fotokopi makinası fiyatları fotokopi makineleri ararken, size yardımcı olmak için adım adım kılavuz sunacağız. Aramanızı daraltmanıza ve finans ihtiyaçlarınız için en uygun iş gereksinimlerinize uygun kopyalayıcıyı bulmanıza yardımcı olacak sorular sorulacaktır.